Aktualności Aktualności

Powrót

XXII Submisja Drewna

XXII Submisja Drewna

We wtorek 23 lutego, w siedzibie Nadleśnictwa Brzozów rozstrzygnięto XXII Submisję Drewna zorganizowaną przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krośnie.

Oferty złożyło 19 firm z Polski, Włoch, Austrii, Niemiec, Czech i Słowacji.

Do sprzedaży, na składach submisyjnych w Oleszycach i Załużu, wystawiono 1 781 metrów sześciennych drewna, przeznaczonego do wykorzystania głównie w przemyśle okleiniarskim i lutniczym. Oferowany surowiec to drewno dębowe – 1172 m3, jaworowe – 201 m3, jesionowe – 192 m3, modrzewiowe – 130 m3, bukowe – 70 m3, olchowe – 9 m3, wiązowe – 6 m3 i klonowe – 2 m3.

Po raz pierwszy na tegorocznej aukcji wystawiono do sprzedaży drewno modrzewiowe, które sprzedało się w całości, potwierdzając zapotrzebowanie na surowiec najwyższej jakości.       

Średnia cena osiągnięta w odniesieniu do wszystkich gatunków wyniosła 2 026 zł/m3, przy czym najdroższe było drewno dębowe – 2 607 zł/m3. Najwyższa cena zaoferowana za rezonans jaworowy, pochodzący z Nadleśnictwa Baligród, wyniosła 22 621 zł/m3.

Obecna na ogłoszeniu wyników Grażyna Zagrobelna, dyrektor RDLP w Krośnie, podsumowując przetarg, pogratulowała odbiorcom udanych zakupów a leśniczym i brakarzom podziękowała za pracę włożoną w przygotowanie atrakcyjnej oferty, przekładającej się na zasłużony sukces.

Submisje w RDLP w Krośnie odbywają się nieprzerwanie od 2000 roku.

 

Tekst i zdjęcia: Tomasz Masłowski