Wydawca treści Wydawca treści

ŚCIEŻKA PRZYRODNICZO – DYDAKTYCZNA „JODEŁKI”

Znajduje się w leśnictwie Wola Krecowska, w miejscowości Siemuszowa.             Przy ścieżce znajduje się wyposażona w tablice edukacyjne wiata turystyczna z miejscem na ognisko. Wędrując ścieżką długości ok. 2 km i korzystając z informacji umieszczonych na tablicach przystankowych (12 szt.) można przybliżyć sobie wiedzę dotyczącą rosnących tutaj gatunków drzew i występujących osobliwości przyrodniczych.


ŚCIEŻKA PRZYRODNICZO- DYDAKTYCZNA „POLANKI”

Ścieżka znajduje się w leśnictwie Bykowce, w rezerwacie przyrody „Polanki”. Długość ścieżki ok. 2 km, czas przejścia ok. 2 godzin.

Wędrówka po ścieżce daje możliwość poznania wielu osobliwości przyrodniczych – zarówno świata roślinnego, jak i zwierzęcego. Ścieżka rozpoczyna się małą polaną z parkingiem, wiatą i miejscem na ognisko. Na ścieżce  zlokalizowanych jest 10 przystanków, przy których można znaleźć interesujące opisy otoczenia. Jest tu również punkt widokowy. Obok trasy przemarszu znajduje się źródełko ze zmineralizowaną wodą siarczkową i żelazistą.


ŚCIEŻKA PRZYRODNICZO – DYDAKTYCZNA „BRZOZÓW ZDRÓJ”

Ścieżka znajduje się w leśnictwie Podlesie, w pobliżu miasta Brzozowa, w miejscu zniszczonego w czasie wojny uzdrowiska Brzozów Zdrój. Przy ścieżce znajduje się wiata edukacyjna wyposażona w tablice dydaktyczne, eksponaty a także przenośne plansze.  Jest również miejsce na ognisko i plac na gry i zabawy.

Trasa ścieżki,  długości ok. 3 km wyposażona jest w tablice informacyjno – edukacyjne, które pomagają dostrzec osobliwości przyrodnicze i piękno naszych lasów.


ŚCIEŻKA PRZYRODNICZO – DYDAKTYCZNA „ORLI KAMIEŃ”

Znajduje się na Białej Górze w Sanoku, w leśnictwie Liszna. Wejście na ścieżkę zlokalizowane jest przy Królewskiej Studni. Trasa ścieżki, długości ponad 6 km prowadzi do szczytu Orli Kamień. Na ścieżce znajdują się tablice informacyjne o treściach historycznych oraz przyrodniczych.


PUNKT WIDOKOWY W GÓRACH SŁONNYCH

Usytuowany przy drodze Sanok – Przemyśl na szczycie Gór Słonnych. Z platformy widokowej możemy podziwiać przepiękną panoramę całych Bieszczad i Beskidu Niskiego. Identyfikację szczytów ułatwia znajdująca się tutaj tablica informacyjna z mapą wszystkich widocznych wniesień.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

XXII Submisja Drewna

XXII Submisja Drewna

We wtorek 23 lutego, w siedzibie Nadleśnictwa Brzozów rozstrzygnięto XXII Submisję Drewna zorganizowaną przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krośnie.

Oferty złożyło 19 firm z Polski, Włoch, Austrii, Niemiec, Czech i Słowacji.

Do sprzedaży, na składach submisyjnych w Oleszycach i Załużu, wystawiono 1 781 metrów sześciennych drewna, przeznaczonego do wykorzystania głównie w przemyśle okleiniarskim i lutniczym. Oferowany surowiec to drewno dębowe – 1172 m3, jaworowe – 201 m3, jesionowe – 192 m3, modrzewiowe – 130 m3, bukowe – 70 m3, olchowe – 9 m3, wiązowe – 6 m3 i klonowe – 2 m3.

Po raz pierwszy na tegorocznej aukcji wystawiono do sprzedaży drewno modrzewiowe, które sprzedało się w całości, potwierdzając zapotrzebowanie na surowiec najwyższej jakości.       

Średnia cena osiągnięta w odniesieniu do wszystkich gatunków wyniosła 2 026 zł/m3, przy czym najdroższe było drewno dębowe – 2 607 zł/m3. Najwyższa cena zaoferowana za rezonans jaworowy, pochodzący z Nadleśnictwa Baligród, wyniosła 22 621 zł/m3.

Obecna na ogłoszeniu wyników Grażyna Zagrobelna, dyrektor RDLP w Krośnie, podsumowując przetarg, pogratulowała odbiorcom udanych zakupów a leśniczym i brakarzom podziękowała za pracę włożoną w przygotowanie atrakcyjnej oferty, przekładającej się na zasłużony sukces.

Submisje w RDLP w Krośnie odbywają się nieprzerwanie od 2000 roku.

 

Tekst i zdjęcia: Tomasz Masłowski