Wydawca treści Wydawca treści

ŚCIEŻKA PRZYRODNICZO – DYDAKTYCZNA „JODEŁKI”

Znajduje się w leśnictwie Wola Krecowska, w miejscowości Siemuszowa.             Przy ścieżce znajduje się wyposażona w tablice edukacyjne wiata turystyczna z miejscem na ognisko. Wędrując ścieżką długości ok. 2 km i korzystając z informacji umieszczonych na tablicach przystankowych (12 szt.) można przybliżyć sobie wiedzę dotyczącą rosnących tutaj gatunków drzew i występujących osobliwości przyrodniczych.


ŚCIEŻKA PRZYRODNICZO- DYDAKTYCZNA „POLANKI”

Ścieżka znajduje się w leśnictwie Bykowce, w rezerwacie przyrody „Polanki”. Długość ścieżki ok. 2 km, czas przejścia ok. 2 godzin.

Wędrówka po ścieżce daje możliwość poznania wielu osobliwości przyrodniczych – zarówno świata roślinnego, jak i zwierzęcego. Ścieżka rozpoczyna się małą polaną z parkingiem, wiatą i miejscem na ognisko. Na ścieżce  zlokalizowanych jest 10 przystanków, przy których można znaleźć interesujące opisy otoczenia. Jest tu również punkt widokowy. Obok trasy przemarszu znajduje się źródełko ze zmineralizowaną wodą siarczkową i żelazistą.


ŚCIEŻKA PRZYRODNICZO – DYDAKTYCZNA „BRZOZÓW ZDRÓJ”

Ścieżka znajduje się w leśnictwie Podlesie, w pobliżu miasta Brzozowa, w miejscu zniszczonego w czasie wojny uzdrowiska Brzozów Zdrój. Przy ścieżce znajduje się wiata edukacyjna wyposażona w tablice dydaktyczne, eksponaty a także przenośne plansze.  Jest również miejsce na ognisko i plac na gry i zabawy.

Trasa ścieżki,  długości ok. 3 km wyposażona jest w tablice informacyjno – edukacyjne, które pomagają dostrzec osobliwości przyrodnicze i piękno naszych lasów.


ŚCIEŻKA PRZYRODNICZO – DYDAKTYCZNA „ORLI KAMIEŃ”

Znajduje się na Białej Górze w Sanoku, w leśnictwie Liszna. Wejście na ścieżkę zlokalizowane jest przy Królewskiej Studni. Trasa ścieżki, długości ponad 6 km prowadzi do szczytu Orli Kamień. Na ścieżce znajdują się tablice informacyjne o treściach historycznych oraz przyrodniczych.


PUNKT WIDOKOWY W GÓRACH SŁONNYCH

Usytuowany przy drodze Sanok – Przemyśl na szczycie Gór Słonnych. Z platformy widokowej możemy podziwiać przepiękną panoramę całych Bieszczad i Beskidu Niskiego. Identyfikację szczytów ułatwia znajdująca się tutaj tablica informacyjna z mapą wszystkich widocznych wniesień.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Paweł Biernacki nowym nadleśniczym w Brzozowie

Paweł Biernacki nowym nadleśniczym w Brzozowie

W czwartek 4 lutego dyrektor Grażyna Zagrobelna powołała Pawła Biernackiego na stanowisko nadleśniczego Nadleśnictwa Brzozów. Zastąpił on Andrzeja Dąbrowskiego, który w ubiegłym tygodniu odszedł na emeryturę.

Nadleśniczy Paweł Biernacki jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Krakowie na kierunku finanse i bankowość oraz leśnictwa na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Ukończył też studia podyplomowe w zakresie rachunkowości i kompetencji menadżerskich. Karierę zawodową zaczynał w Karpackiej Spółce Gazownictwa sp. z o.o. Zakład Gazowniczy w Jaśle,  a w latach 2005 – 2006 pracował w firmie SBS NHS – Oddział w Southampton (Wielka Brytania), a po powrocie do kraju  w Delphi Poland S.A. Centrala w Krakowie jako analityk finansowy.

W Lasach Państwowych pracuje od 2006 roku, początkowo w Wydziale Księgowości RDLP w Krośnie, a od 2010 roku był głównym księgowym Nadleśnictwa Brzozów.

- Wejście w rolę nadleśniczego ułatwia mi fakt, że od 10 lat znam to nadleśnictwo i całą załogę, dlatego łatwiej jest mi od razu zająć się wyzwaniami, które przed nami stoją – zaznacza nadleśniczy Biernacki. - Najbliższe zadanie to submisja drewna o zasięgu regionalnym, organizowana u nas już po raz 22. Będę kontynuował wypracowane przez poprzednika dobre praktyki w zarządzaniu firmą, a także wprowadzał nowe rozwiązania, mając na uwadze dynamicznie zmieniające się uwarunkowania. W centrum mojej uwagi jest las, ale dbałość o niego wymaga poszanowania ludzi, dobrej atmosfery pracy oraz ich zaangażowania w różne sfery aktywności. Dlatego istotne jest podnoszenie kwalifikacji załogi, by dobrze radziła sobie w zmieniających się okolicznościach i spełniała rosnące oczekiwania otoczenia leśnictwa.

Nowy nadleśniczy jest żonaty, ma dwoje dzieci, działa społecznie jako skarbnik Zarządu Oddziału SITLiD w Krośnie, pasjonuje się geografią, podróżami, zwłaszcza w Karpaty Wschodnie, turystyką pieszą i historią.

 

                                                                                               Edward Marszałek

 rzecznik prasowy RDLP w Krośnie