Asset Publisher Asset Publisher

Certyfikaty

Nadleśnictwo Brzozów posiada certyfikat PEFC

 

„Nadleśnictwo Brzozów informuje, że w dniu 14.01.2022 r. został przyznany certyfikat PEFC o numerze PCBC/PEFC-5/1/2022 obejmujący wszystkie 26 nadleśnictw zgrupowanych w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.
                                                                                                          

Certyfikat został wydany przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A.Jednostka ta potwierdza spełnianie wymagań Normy Krajowej PEFC – PEFC PL 1003:2012. v.2 „Zrównoważona gospodarka leśna – wymagania” w zakresie trwałego i zrównoważonego zagospodarowania lasów na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.
Posiadany od 14.0.2022r. Certyfikat pozostaje ważny do 13.05.2024.
 

 


Asset Publisher Asset Publisher

Back

Gałązki pamięci przed Świętem Zmarłych

Gałązki pamięci przed Świętem Zmarłych

Nadleśnictwo Brzozów wspólnie z Polskim Towarzystwem Leśnym przygotowało w tym roku gałązki pamięci, które zostały umieszczone na grobach 21 leśników, położonych na 12 cmentarzach w zasięgu działania nadleśnictwa. Są to groby byłych pracowników terenowych i biurowych Nadleśnictwa Brzozów i Sanok, ale również pracowników innych nadleśnictw oraz Instytutu Badawczego Leśnictwa w Warszawie, pochowanych na naszym terenie. Spoczywają w nich także leśnicy, walczący za Ojczyznę w okresie Powstania Styczniowego i II wojny światowej.

W tym roku nadleśnictwo wyremontowało również drogę prowadzącą do starego cmentarza żydowskiego w Brzozowie Zdroju i miejsca straceń Żydów w 1942 roku w brzozowskim lesie.

TM