Telefon interwencyjny ws. lęgów ptasich

Numer telefonu służy do informowania o przypadkach uszkodzeń lęgów ptasich na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Leśnik, z którym się Państwo skontaktują podejmie interwencję, by pomóc poszkodowanym ptakom. Aby interwencja mogła przebiegać sprawnie, prosimy o jak najbardziej precyzyjne określenie lokalizacji i przesłanie fotografii z miejsca zdarzenia.

W przypadku zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt właściwy kontakt to policja. Gdy w efekcie kolizji zwierzę zostało ranne, policjanci powinni skontaktować się z lekarzem weterynarii. Weterynarz podejmie decyzję, w jaki sposób pomóc czy też skrócić cierpienie zwierzęcia.

Przypominamy, że młode zwierzęta – ssaki, wyrośnięte pisklęta ptaków, czyli podloty – na ogół nie potrzebują pomocy człowieka. Ich taktyka to pozostawanie w ukryciu, gdy rodzice żerują bądź zdobywają pokarm dla potomstwa. Oceńmy, czy zwierzę nie jest poturbowane lub poranione. Jeśli nie, to zostawmy je tam, gdzie jest. Nie dotykamy zwierząt!

Telefon interwencyjny

608035382

Dodatkowe informacje


Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

„Leśne echa” w 90-lecie Lasów Państwowych

„Leśne echa” w 90-lecie Lasów Państwowych

Zorganizowany wspólnie przez Muzeum Regionalne w Brzozowie i Nadleśnictwo Brzozów wernisaż wystawy fotografii Marcina Michańczyka pt. „Leśne echa”, w piątkowe popołudnie 18 lipca br., zgromadził liczne grono miłośników przyrody. Prowadzący spotkanie dyrektor muzeum Mariusz Kaznowski powitał zgromadzonych gości, rodzinę i przyjaciół Autora.

Pochodzący z Grabownicy Starzeńskiej Marcin Michańczyk pasjonuje się fotografią od wielu lat. Jest absolwent studium fotograficznego w Krośnie. Wystawa „Leśne echa" jest jego drugą indywidualną wystawą zorganizowaną w Muzeum Regionalnym w Brzozowie.

 

Goście najpierw mieli okazję zapoznania się z prezentacją „Dla lasu, dla ludzi", a następnie z filmem promocyjnym „90 lat Lasów Państwowych 1924-2014" w reżyserii Adama Kuczyńskiego z rewelacyjnymi zdjęciami m.in. Michała i Tomasza Ogrodowczyków i Sławomira Skupińskiego. Dzięki tym dwóm obrazom poznali niektóre aspekty działalności polskich leśników w zakresie dostarczania na rynek surowca drzewnego, zapewniania miejsc pracy, ochrony przyrody oraz prowadzenia edukacji proekologicznej i promowania turystyki leśnej. Każdy otrzymał, ufundowane przez brzozowskie nadleśnictwo, foldery informacyjne i gadżety promocyjne.

 

Na zakończenie Autor podzielił się z gośćmi swoim zamiłowaniem i ogromną pasją do fotografowania. Jak sam mówi: Jestem przyjacielem lasu. Podziękował również bardzo serdecznie za przybycie na wernisaż i zaprosił do obejrzenia wystawy.

 

Ekspozycja będzie czynna do 17 sierpnia br.

fot. Piotr Sobota, tekst: ag oraz TM