Asset Publisher
Organizacja Nadleśnictwa
Nadleśnictwo jest podstawową, samodzielną jednostką organizacyjną Lasów Państwowych działającą na podstawie ustawy o lasach. Podlega Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, która prowadzi nadzór i koordynuje działania na swoim terenie. Nadleśnictwa dzielą się na leśnictwa.
Nadleśniczy jednoosobowo kieruje nadleśnictwem, ponosi za nie odpowiedzialność i reprezentuje je na zewnątrz.
Zastępca nadleśniczego odpowiada za całokształt sfery produkcyjnej w nadleśnictwie, kieruje Działem Gospodarki Leśnej i pracą leśniczych oraz nadzoruje działalność ośrodków hodowli zwierzyny i Leśnego Ośrodka Nasiennego.
Dział Gospodarki Leśnej prowadzi całokształt spraw związanych z planowaniem, organizacją, koordynacją i nadzorem prac w zakresie selekcji i nasiennictwa, szkółkarstwa, hodowli lasu, ochrony lasu (w tym ochrony przeciwpożarowej), ochrony przyrody i zagospodarowania turystycznego, łowiectwa oraz innych działów zagospodarowania lasu, urządzania lasu, użytkowania lasu oraz sprzedaży drewna i użytków ubocznych, postępu technicznego i technologicznego. Dział ten prowadzi również sprawy związane ze stanem posiadania i ewidencją gruntów oraz udostępnianiem lasu, a także przygotowuje i obsługuje merytorycznie narady nadleśniczego z kierownikami działów i leśniczymi.
Leśnictwa są podstawową jednostką terenową w nadleśnictwie, w której bezpośrednio prowadzona jest gospodarka leśna. Leśnictwem kieruje leśniczy.
Stanowisko do spraw kontroli zajmowane jest w nadleśnictwie przez dwóch inżynierów nadzoru. Inżynier nadzoru kontroluje prawidłowość wykonywania czynności gospodarczych w nadleśnictwie oraz zadania wynikające z ochrony mienia i udostępniania lasu. Wydaje zalecenia w zakresie ustalonym przez nadleśniczego i ściśle współpracuje z zastępcą nadleśniczego poprzez wzajemne konsultacje, zgłaszanie uwag i propozycji.
Główny księgowy wykonuje zadania i ponosi odpowiedzialność w zakresie księgowości, finansów, planowania finansowo-ekonomicznego, analiz, sprawozdawczości, a także organizuje i sprawuje kontrolę wewnętrzną, dokumentów finansowo-księgowych. Główny księgowy kieruje działem finansowo-księgowym.
Dział Administracyjno-Gospodarczy zajmuje się całokształtem spraw związanych z pełną obsługą administracyjną nadleśnictwa, administrowaniem nieruchomościami, sporządzeniem i realizacją planów budowy i zakupów środków trwałych oraz planem remontów w zakresie infrastruktury. Działem tym kieruje sekretarz, który jest jednocześnie bezpośrednim przełożonym kierownika gospodarstwa pomocniczego.
Stanowisko do spraw pracowniczych podlega bezpośrednio nadleśniczemu. Pracownik prowadzi całokształt spraw kadrowych w nadleśnictwie.
Stanowisko do spraw ochrony informacji niejawnych także podlega bezpośrednio nadleśniczemu. Do zadań pracownika należy prowadzenie i nadzorowanie spraw gospodarczo-obronnych, obrony cywilnej, kancelarii tajnej w nadleśnictwie oraz spraw związanych z ochroną tajemnicy państwowej.
Stanowisko do spraw bezpieczeństwa i higieny pracy podlega bezpośrednio nadleśniczemu. Do zadań pracownika należy koordynacja całokształtu spraw związanych z przestrzeganiem przepisów i zasad bhp w nadleśnictwie, analizowanie przyczyn wypadków przy pracy i skutków chorób zawodowych, a także stanu zdrowotnego załogi, organizowanie badań, szczepień i innej działalności profilaktycznej oraz podejmowanie środków zaradczych w tym zakresie.
Stanowisko do spraw edukacji i promocji podlega bezpośrednio nadleśniczemu. Do zadań pracownika należą: prowadzenie zajęć edukacyjnych, kontakt z mediami, prowadzenie witryny internetowej nadleśnictwa, Biuletynu Informacji Publicznej i fan page'u nadleśnictwa na Facebooku.
Posterunek Straży Leśnej jest komórką organizacyjną przy nadleśnictwie, powołaną do zwalczania przestępstw i wykroczeń z zakresu szkodnictwa leśnego oraz wykonywaniem innych zadań związanych z ochroną mienia Skarbu Państwa, będącego w zarządzie Nadleśnictwa. Posterunkiem kieruje komendant, podległy bezpośrednio nadleśniczemu. Skład osobowy posterunku stanowią strażnicy, bezpośrednio podlegli komendantowi posterunku.
Asset Publisher
Konkurs chroń las przed pożarem rozstrzygnięty
Konkurs chroń las przed pożarem rozstrzygnięty
Z przyjemnością informujemy, że konkurs Chroń las przed pożarem został rozstrzygnięty!
Na konkurs wpłynęło 319 prac! Dzieci oczywiście wykazały się pomysłowością i kreatywnością, stąd też przedstawiciele organizatorów mieli twardy orzech do zgryzienia.
Komisja konkursowa, złożona z przedstawicieli Komendy Powiatowej Państwowej Strazy Pożarnej w Brzozowie, Komendy Powiatowej Państwowej Strazy Pożarnej w Sanoku oraz Nadleśnictwa Brzozów, spośród nadesłanych prac wyłoniła następujących laureatów:
Kategoria: szkoły podstawowe, klasy I-III
I miejsce
Klara Pałys – Szkoła Podstawowa nr 1 w Sanoku
Zuzanna Ptak – Szkoła Podstawowa w Malinówce
Kamila Pitera – Zespół Szkolno - Przedszkolny w Domaradzu
Antonina Pietryka – Szkoła Podstawowa nr 2 w Przysietnicy
II miejsce
Natalia Findysz – Zespół Szkolno- Przedszkolny w Domaradzu
Miłosz Chmielewski - Szkoła Podstawowa w Górkach
Michalina Pałys – Szkoła Podstawowa w Falejówce
Angelika Konopka – Szkoła Podstawowa w Załużu
III miejsce
Dawid Galant - Szkoła Podstawowa w Falejówce
Emilia Biega – Szkoła Podstawowa w Trepczy
Michalina Gazdowicz – Szkoła Podstawowa w Tyrawie Wołoskiej
Maksymilian Jach – Szkoła Podstawowa w Tyrawie Wołoskiej
Wyróżnienie
Zuzanna Pilawska – Szkoła Podstawowa w Malinówce
Szymon Śnieżek – Szkoła Podstawowa w Jasienicy Rosielnej
Patryk Rachwał – Szkoła Podstawowa w Malinówce
Hanna Biłas – Szkoła Podstawowa w Tyrawie Wołoskiej
Milena Gaździk – Zespół Szkół nr 1 w Przysietnicy
Lena Szerszeń – Zespół Szkolno- Przedszkolny w Domaradzu
Kategoria: szkoły podstawowe, klasy IV-VIII
I miejsce
Amelia Gaboń – Hafid – Szkoła Podstawowa w Górkach
Julia Kraczkowska – Szkoła Podstawowa w Dydni
Oliwia Wieszczek – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Domaradzu
Klaudia Ząbek- Zespół Szkół w Golcowej
II miejsce
Arkadiusz Roman - Szkoła Podstawowa w Humniskach
Zofia Kornaga – Szkoła Podstawowa nr 1 w Przysietnicy
Konrad Więcek- Zespół Szkół w Golcowej
Nikola Piskorowska- Szkoła Podstawowa w Dydni
III miejsce
Jakub Wrona – Szkoła Podstawowa nr 2 w Golcowej
Elżbieta Dżoń – Szkoła Podstawowa w Brzozowie
Urszula Dyrak – Szkoła Podstawowa w Jasienicy Rosielnej
Maksymilian Dziamba – Szkoła Podstawowa w Dydni
Wyróżnienie
Jakub Koczyk – Zespół Szkół w Golcowej
Kornelia Bryś – Zespół Szkolno- Przedszkolny w Humniskach
Krzysztof Masłowski – Szkoła Podstawowa w Pakoszówce
Maja Kwiatkowska – Szkoła Podstawowa w Jasienicy Rosielnej
Anna Gajda – Szkoła Podstawowa w Falejówce
Zuzanna Kłodowska – Szkoła Podstawowa w Dydni
Jagoda Misztak – Szkoła Podstawowa w Humniskach
W załączeniu protokół z posiedzenia konkursu.
O terminie i szczegółach uroczystego zakończenia konkursu będziemy informować szkoły w osobnej korespondencji.